1981
Oddział Gorzowski PTS
1982
Okres Stanu Wojennego
1983
Po długiej przerwie
Zmarł Bogusław Romaszkan
1984
Posiedzenie Naukowo - Szkoleniowe
Kolejne Zebranie PTS
Spotkanie poświęcone chorobom przyzębia
Nieszczęśliwy Zjazd
1985
Pierwsze Zebranie
Zmarł prof. Stefan Knapik
1986
Ostatni rok II kadencji ZO
Stanowisko Prezesa PTS
Pierwszy Bal Lekarza Stomatologa
Trzecie spotkanie
1987
Utworzeniu Oddziału w Krośnie
1988
X rocznica powstania Oddziału PTS w Bielsku-Białej
1989
Przemiany społeczno-ustrojowe w Polsce
Izba Lekarska
1990
„Nowoczesne materiały odtwórcze i połączenia z zębiną”
Zakład Działalności Gospodarczej DENS
I Kiermasz Materiałów Stomatologicznych
1991
Walne Zebranie Delegatów
W dniu 28. listopada odbyło się Walne Zebranie Delegatów, podczas którego prezesem po raz drugi wybrano dr Stanisławę Chodorowicz. Zastępcą prezesa został lek. stom. Wojciech Kolanko, sekretarzami lek dent. Grażyna Menet, Ewa Stępek, skarbnikami lek. dent. Bogusław Nowak i Małgorzata Prajsner, a członkami zarządu lek. dent. Halina Nowak, Anna Wilk i Maciej Szajnowski. Oddział liczył 112 członków na ogólną liczbę lekarzy stomatologów w województwie 240. Zebrania naukowo – szkoleniowe odbywały się w Klubie Techniki, a następnie w Sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Krośnie. W drugiej kadencji odbyło się 43 zebrania naukowo – szkoleniowe, których wykładowcami byli profesorowie Akademii Medycznych we Wrocławiu, Zabrzu, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Lublinie oraz z Anglii.
1992
Ogólnopolska Konferencja Naukowo – „Współczesne materiały odtwórcze. Cz. II.
W Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym „Jawor” nad Soliną odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pod hasłem „Współczesne materiały odtwórcze. Cz. II. Postępy w nauczaniu i leczeniu endodontycznym”. W konferencji uczestniczyli między innymi: prof. Zbigniew Jańczuk z zespołem szczecińskim, prof. Zofia Knychalska – Karwan, prof. Urszula Kaczmarek, prof. Maria Kobylańska, prof. Małgorzata Radwan – Oczko, prof. Maria Wierzbicka, prof. Edward Witek, prof. Marek Ziętek, prof. Mariusz Lipski i wielu innych. Było to jedno z największych wydarzeń naukowych w regionie, w którym uczestniczyli lekarze dentyści oraz wystawcy wywodzący się głównie z firm dystrybuujących materiały i sprzęt stomatologiczny.
1994
XIV Konferencję Naukową Sekcji Protetyki
Zarząd do Warszawy
1995
Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze oddziału PTS w Zielonej Górze
W listopadzie 1995 r. na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym oddziału PTS w Zielonej Górze lekarze dentyści wybrali nowe władze. Prezesem Oddziału została lek. stom. Halina Łazaruk, zastępcą lek. stom. Mirella Maj-Szklarz. W skład Zarządu Oddziału weszli lekarze stomatolodzy: Małgorzata Hliwa, Małgorzata Wilczyńska, Danuta Sorochan-Olszak, Iwona Sozańska, Janina Mądry, Anna Mackiewicz, Halina Michalak oraz Mariusz Mikołajewski. Oddział liczył 150 członków. Władze oddziału nie korzystały jeszcze z telefonów komórkowych ani internetu. Informacje o zebraniach, kursach czy innych wydarzeniach przesyłane były pocztą. Czasem zamieszczano anonse w lokalnej prasie. Działalność PTS skupiała się na organizowaniu kształcenia podyplomowego. Spotkania odbywały się 7 do 8 razy w roku. Ponieważ lekarze nie mieli własnej sali wykładowej zebrania odbywały się w wynajmowanych lokalach Urzędu Wojewódzkiego, siedzibie Lasów Państwowych lub w budynku Zespołu Szkół Ekologicznych, gdzie mieściła się siedziba Zarządu PTS
1996
40. Zjazd Naukowo - Szkoleniowy Lubelskiego Oddziału PTS
Bezpłatny Nieciągły Kurs Dokształcający
1998
Zawieszenie działalności Oddziału PTS w Bielsku-Białej
W związku z przygotowaniami do reformy administracyjnej kraju Zarząd Oddziału podjął decyzję o zawieszeniu działalności Oddziału PTS w Bielsku-Białej. W okresie 20. lat działalności, od 1978 do 1998, poszczególne ZO realizowały założenia programowe ustalone w trakcie negocjacji z ZG PTS, inicjujące jego powołanie. Kształcenie podyplomowe realizowane było w bezpośrednim porozumieniu z WPS. Brak w owym czasie Izb Lekarskich rekompensował PTS. Staże specjalizacyjne do I0 odbywały się w WPS, natomiast tzw. kursy prowadzano w klinikach akademickich. Koordynatorem był Zarząd Oddziału PTS. Specjalizacje II0 odbywały się w klinikach ŚAM, natomiast w egzaminach specjalizacyjnych zawsze uczestniczył przedstawiciel Zarządu Oddziału. PTS poprzez swoje oddziały spełniało rolę nie istniejącej Izby Lekarsko – Dentystycznej, a czasami wykraczało poza te ramy, służąc dobrze środowisku lekarsko – stomatologicznemu.